Fotografia podwodna

Aparaty analogowe

Wysokiej klasy zestaw do fotografii podwodnej może zrujnować niejednego płetwonurka. Dlatego dla fotoamatorów dostępne są też aparaty niższej klasy, ale i tańsze.

Aparaty cyfrowe

Aparaty cyfrowe od kilku lat stają się coraz popularniejsze wśród amatorów. Zwłaszcza w fotografii podwodnej uwidaczniają się ich zalety.

Ekspozycja

Wiemy, że efekt działania promieni słonecznych na skórę zależy od ich intensywności, czasu działania i wrażliwości skóry. Z takimi samymi parametrami mamy do czynienia w fotografii.

Światło błyskowe

Najważniejsze parametry ekspozycji dla światła błyskowego to wartość przysłony i odległość lampy od obiektu. Okazuje się, że ich iloczyn jest stały dla danej mocy błysku lampy i czułości materiału.

Ostrość, głębia ostrości

Obraz nieskończenie odległego obiektu obiektyw tworzy w odległości ogniskowej. W takiej odległości za obiektywem musi się znaleźć materiał światłoczuły, aby otrzymać na nim ostry obraz.

Kompozycja

Warto poznać zasady kompozycji obrazu fotograficznego, aby wykorzystać je w celu ulepszenia swoich zdjęć lub... świadomie odrzucić, gdy nadmiernie nas ograniczają.

Obsługa i konserwacja sprzętu

Konstrukcja sprzętu do fotografii podwodnej zapewnia odizolowanie mechanizmów i układów elektronicznych od środowiska wodnego. Każde połączenie między suchym wnętrzem, a zewnętrzem zabezpieczone jest uszczelką o kołowym przekroju - o-ringiem. Od jej stanu zależy szczelność obudowy i bezpieczeństwo naszego sprzętu.

Fotografowanie płetwonurków

Płetwonurkowie, nasi partnerzy są częstymi i wdzięcznymi motywami na zdjęciach podwodnych. Dla widza oglądającego zdjęcia, płetwonurek zawsze jest bardziej zrozumiałym i angażującym obiektem niż ryba, rafa koralowa czy wrak.

Strona powstała: 24 marca 2005
Ostatnie zmiany: 12 lutego 2020

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer